Google Chrome web tarayıcısının kullanımı gittikçe artmaktadır. Kullanıcıların tercihlerini dikkate alan Google, Chrome’un yeni sürümlerini kullanıma sunmaktadır. Chrome’un yeni sürümü kurulduğunda eski sürümleri bilgisayarda kalmaya devam etmektedir. Böylece bilgisayarda yer işgal etmektedir. Bu durum, boş alan ihtiyacı olan kullanıcılar için sıkıntı yaratmaktadır.

Avira Antivirüs Türkçe sürümleri 1 Aralık 2011 tarihi itibari ile yayınlanmıştır. Avira firması Avira İnternet Security 2012 ve ücretsiz olan Avira AntiVir Personal  2012 sürümlerinin Türkçe olanlarını yayınladı.

Avira AntiVir Personal ücretsiz bir sistem güvenlik yazılımıdır. Zararlıları algılama ve  sistemden temizleme konusunda en az ücretli rakipleri kadar başarılıdır.  Bilgisyarlarda güvenliği artırmak ve virüs bulaşmasını en aza indirmek  için kullanılması önerilmektedir. Güncelleme hizmeti ile yeni  geliştirilen virüslere karşı koruma sağlamaktadır.

Bittorrent ve Utorrent siteleri saldırıya uğradı.  Bittorrent.com ve utorrent.com'a giren hacker'lar  indirme yazılımlarının yanına sahte bir anti-virüs yazılımı ekledi. Adı geçen sitelerin yetkilileri, hacker'ların yaptığı oynamayı yaklaşık bir buçuk saatlik bir sürede fark etti. Bu süre zarfında yazılımı indiren kullanıcılar ise bilgisayarlarına virüs indirdiklerinin farkına varamadılar. 14 Eylül 2011 Çarşamba günü saat 14.20 ile 16.00 arasında bu sitelerden torrent indirme programını indirenler ya da güncelleyenlerin dikkatli olmaları gerekir.

µTorrent, küçük boyutlu, hızlı ve ücretsiz bir torrent istemcisidir. Daha az bellek ve sabit disk alanı kullanarak torrent sitelerinde paylaşılan dosyaları indirmeye yarayan bir programdır. 45'den fazla dil desteği arasında Türkçe de bulunmaktadır. µTorrent diğer torrent istemcilerine göre çok daha fazla özellik içeren, açık kaynak kodlu bir yazılımıdır. Bünyesinde barındırdığı çok sayıda özellik sayesinde en popüler torrent indirme uygulamalarından biri haline gelen uTorrent, yetenekleri ve basit yapısıyla dikkat çeken bir yazılım. Genel ve torrent bazlı hız limiti, çok sayıda torrent dosyasını aynı anda

Google Plus platformunun yaygın kullanımının başlamasıyla eklentiler de çıkmaya başladı. Yeni çıkan bazı eklentiler, Google+ uygulamasının Facebook görünümünde kullanılmasına olanak tanıyor. Fakat bu eklentilerin kullanıcılar için tehlike oluşturduğu belirtiliyor. Son günlerde kullanılmaya başlanan "Crossrider Google+Facebook" eklentisi bu tür eklentilerden biri. Eklenti, kendi javascript komutlarını otomatik olarak çalıştırıyor ve varsayılan arama sayfanızı kendi  istediği arama sayfası ile değiştirerek kullanıcıların aramalarından gelir elde ediyor.

Facebook güvenlik sistemini yeniden geliştirdi. Ancak yeni güvenlik özellikleri otomatik olarak devreye girmiyor. Kullanıcıların yeni ayarları gözden geçirmesi gerekiyor. Daha güvenli bir Facebook için kolları sıvayan Facebook yönetimi, yeni güvenlik sistemi çalışmalarını sonuçlandırdı. Güvenlik ve özellikle gizlilik konusunda üyeleriyle başı dertte olan Facebook, yeni güvenlik sistemiyle hesap korumasını daha da artırmış oldu. Güvenlik ayarlarına getirilen yeni bir özellikle kablosuz ağlar üzerinden Facebook hesabınıza artık hiç kimse erişemeyecek. Bu özelliği etkin hale getirebilmek için

Internet ortamında bankalara ait web sayfalarına kaçak yazılım koyan bilgisayar korsanlarının, cep telefonlarına virüslü program yüklettikleri ve müşterilerin hesap bilgilerini ele geçirdikleri belirlendi.

Günlük yaşamda Internet her geçen gün etkinliğini arttırırken, beraberinde bilişim suçlarındaki artışı da getiriyor. Haksız kazanç peşinde koşan bilgisayar korsanları, Internet bankacılığı yoluyla banka müşterilerinin hesap bilgilerine ulaşmak için çeşitli yöntemler deniyor.

Satılık Domainler

satılık domainler

Günün Sözü

Denendikten sonra dost edindiklerini bağrına bas, ama her ilk tanıştığınla, hemen el sıkışıp dost olma.

Shakespeare

Son Haberler

Destek

Kimler Çevrimiçi

17372 misafir ve 0 üye çevrimiçi.

E-Posta Aboneliği

Yeni yazılar e-posta adresinize gelsin. E-posta adresinize gönderilen etkinleştirme bağlantısını tıklayıp abonelik işlemini tamamlamayı unutmayın!


Facebook Beğeni

Google Takvimi

En Çok Okunanlar

Arşivlenmiş İçerik